Jak dostać pracę jako redaktor

W kategorii: , dnia 10 grudnia 2016

Praca twórcy artykułów jest interesująca. Wynika to z faktu, że praca jako redaktor wymaga wysokiego poziomu rzemiosła, konsekwencji jak i znajomości trendów.

Persona, która chce tworzyć za pieniądze, która chce żyć z tego winna w odpowiednim czasie znaleźć osobistą specjalność. Czy chce być korektorem internetowym, pismakiem, tłumaczem, edytorem, a może odpowiada jej praca korektora klasycznych publikacji? Czy chciałaby pracować tłumacząc eseje, a może literaturę? Czy woli tworzyć krótkie formy, opisy, czy woli tworzyć codzienne informacje ze swojej branży? W praktyce większość z nas umie przelewać treści na papier, ale nierzadko przejawia się, jak mało ludzi jest w stanie pisać na poziomie, z sensem lub treściwie. Druga strona medalu jest taka, że sporo osób, które tworzą odpowiednio, kompletnie nie potrafią sprzedać tych umiejętności.

Zaleta jest taka że kariera związana z pisaniem treści nie ma granic. Pracę jako korektor bez problemu może praktykować osoba niepełnosprawna, osoba w dowolnym wieku, z różnym stopniem wykształcenia. Nie ma znaczenia to gdzie do tej pory pracowałeś, liczy się to co tworzysz. Przydatni są pracobiorcy, którzy piszą teksty na czas, tacy którzy przygotowują raporty, ale również autorzy książek. Polski rynek pracy poszukuje twórców treści na serwisy, do gazet, na agregaty, w w małych firmach, w biznesie, usługach oraz produkcji. Mimo wszechobecnych poglądów, sektor pisania jest nieograniczony – zawsze można znaleźć niezły przychód pisząc w językach obcych. Dla licznych zleceniodawców z innych krajów wynajęcie Polaka jest zazwyczaj tańsze także ze względu na nasz niezawodny styl. Godnie dorobimy pisząć w obcym języku. Ważna jest też egzotyka języka. Chlebodawcy chcą osób tworzących w angielskim, włoskim, japońskim i w bardziej nietypowych językach.

Jednakże praca przy pisaniu artykułów wymaga zawsze tego samego – adekwatnej wiedzy o temacie, który podejmujemy. Niezwykle istotne jest także to, że bez względu na to czy tworzymy, czy wprowadzamy korekty, to zawsze musimy być profesjonalni oraz szybcy.


Komentarze do wpisu