7 sposobów na znalezienie pracy zdalnej

W kategorii: , , , , dnia 25 sierpnia 2015

freelancer praca

Freelancing staje się coraz bardziej popularny, nie tylko w zachodniej Europie, ale nawet w Polsce. Mówimy tu nie tylko o dorabianiu podczas pracy na etacie, ale również jako podstawowym źródle utrzymania. Pomimo tego faktu, rynek pracy wolnych strzelców jest niezwykle wymagający, a co za tym idzie nie jest łatwo utrzymać płynność w zleceniach i finansach.

 Postanowiliśmy przedstawić 7 kroków, dzięki którym nie będziesz narzekać na brak pracy i ilości zleceń. Ale to tylko i wyłącznie w przypadku, kiedy będziesz każdy poniżej przedstawiony podpunkt wykonywać systematycznie. Oto one:

1. Internetowe serwisy tematyczne

To właśnie tutaj możesz znaleźć najwięcej ofert, właściwe w każdej branży – od programowania zaczynając, skończywszy na przepisywaniu i redagowaniu tekstu. Oczywiście takie miejsca mają zarówno swoje plusy jak i minusy. Na takich serwisach rynek jest dość spory, a stawki potrafią być dość niskie. Nie opieraj swoich działań na serwisach branżowych!

2.Poprzedni pracodawcy z etatu

Wielu wolnych strzelców zaczynało swoją karierę przechodząc z pełnoetatowej pracy na wolnostrzelectwo, zabierając ze sobą część obowiązków. Jest to chyba jedna z najlepszych możliwych opcji. Można mieć na dobry początek wpływy na konto, zlecenie i stać się na dodatek freelancerem. W takim momencie możesz szukać kolejnych, nie martwiąc się tak bardzo o finanse. Miej ciastko i zjedz ciastko!

3. Rodzina i znajomi – praca z polecenia

Kolejną ważną sprawą jest możliwość polecenia. Im więcej znajomych masz, im więcej osób będzie dokładnie wiedziało czym się zajmujesz, tym lepiej. Mów wszystkim, których spotkasz o swojej branży i aktualnym zajęciu, niekoniecznie musisz prowadzić monolog, ale wspomnieć o twoim aktualnym zajęciu nigdy nie zaszkodzi. Nigdy nie wiesz komu mogą się przydać Twoje umiejętności!

 

outwork.pl

4. Kontynuacja współpracy z aktualnymi i byłymi zleceniodawcami

Innym sposobem na zdobycie Twojego kolejnego zlecenia jest kontynuacja współpracy z aktualnymi zleceniodawcami. Utrzymuj kontakt, przypominaj się, zawsze odpowiadaj na wiadomości i telefony (bez wyjątku!). Jeżeli byli zadowoleni z efektów twojej wcześniejszej pracy, a mają podobne zlecenie do wykonania poza firmą, na pewno o Tobie nie zapomną! Możesz być tego pewny.

5. Wysyłanie zapytań do firm z danej branży

Innym działaniem wspomagającym poszukiwanie zleceń jest wysyłanie wiadomości do firm z Twojej branży. Warto jedynie pamiętać, że konwersja jednak nie jest zbyt wielka. Aczkolwiek warto próbować. Wszystko zależy od Twojego zaangażowania i podejścia.

6. Serwisy ogłoszeniowe

Jednym z wielu czynników, które mają wpływ na znajdowanie ofert są serwisy ogłoszeniowe, zarówno miastowe, regionalne jak i krajowe. Jest tam kilka ofert, których mógłbyś się podjąć, każdego dnia.Oczywiście musisz spędzić trochę czasu na przegrzebanie kilkunastu czy kilkudziesięciu stron, by odnaleźć cokolwiek godnego uwagi.

7. Social Media

Są to chyba jedne z najbardziej efektywnych narzędzi do poszukiwania pracy zdalnej. Zarówno na facebooku, jak i twitterze istnieje dużo możliwości, dzięki którym możesz znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Grupy, fanpage, hashtagi – wszystko to pomaga w znalezieniu poszukiwanej informacji .

Istniej, reaguj i wykorzystuj nadarzające się okazje. Jeżeli cierpisz na brak zleceń i masz dużo czasu do wykorzystania, nie zastanawiaj się – im jest Ciebie w Internecie więcej, tym lepiej. Systematycznie wykonywana praca mająca na celu szukanie zleceń może Ci pomóc. Reklamuj się i oferuj swoje usługi, nie tylko w czasie braku pracy.

 

Tagi: , , , ,

Komentarze do wpisu