Dolny Śląsk a praca przez Sieć

W kategorii: , dnia 24 lipca 2016

Każdy kreatywny pracownik znający język niemiecki ma niesamowite możliwości jeśli chodzi o pracę przez Internet na Dolnym Śląsku. Z powodu zawirowań geopolitycznych Dolny Śląsk leży w strefie wpływów między Polską, Czechami, a Niemcami, co tworzy ogromne szanse na rozwój!

Przede wszystkim potrzebni są pracownicy do obsługiwania najróżniejszego klienta – co da się wykonywać bez wątpienia z mieszkania. ilość branż do wyboru jest olbrzymia – klienci związani z medycyną, technologią, naprawą, transportem, czy zaopatrzeniem mają zapotrzebowanie na osoby władające wieloma językami. Oczywiście normą są również normalni translatorzy oraz lektorzy (jednakże trzeba przyznać, iż mieszkańcy krajów ościennych dość niechętnie uczą się języka Lachów).

Śląsk jest fantastycznym miejscem dla fachowców od technologii informacyjnej władających językiem niemieckim. Koderzy, analitycy lub designerzy mogą spodziewać się ogromnych kwot. Nie ma w tym nic dziwnego – praca w Polsce, branie honorarium za granicą to doskonały pomysł, który w przypadku pracy na odległość w województwie dolnośląskim jest możliwy stopniu nieosiągalnym w wielu stronach świata.

Jakkolwiek sąsiedzi zza zachodniej granicy poszukują u nas także w mniejszym stopniu sprofilowanych pracowników zdalnych. Poszukiwani są moderatorzy for internetowych, jak i specjaliści od zagadnień social media. Znane są są im wymogi tyczące się uzupełniania ankiet albo tworzenia nieskomplikowanych wpisów. Ogólnie umiejętność porozumiewania się językiem obcym od zawsze była potężnym narzędziem do zdobycia pracy – w województwie dolnośląskim jeszcze silniejszym niż w pozostałych częściach kraju. Praca zdalna w stolicy, praca z domu z Bolesławca, czy zdalne pracowanie z Lubina – to żaden problem.

Nie wolno wszak zapominać także o Czechach – praca zdalna w języku czeskim, tak samo jak praca zdalna po niemiecku jest nader opłacalna i generalnie łatwiej dostępna niż na rodzimym rynku pracy. Natomiast jeżeli poznaliśmy dwa, czy trzy obce języki, to jeśli nam się poszczęści, nie wychodząc z domu wyrobimy dużo więcej niż średni pracownik zatrudniony na stałe!


Komentarze do wpisu