Jak dostać pracę jako redaktor

W kategorii: , dnia 10 maja 2017

Praca jako redaktor nie jest prosta do dostania. Wynika to z tego, że praca jako korektor wymaga odpowiedniego poziomu rzemiosła, wytrwałości i znajomości trendów.Osoba, która chce tworzyć za wynagrodzenie, zarabiając godnie powinna akuratnie szybko odnaleźć swoją niszę. Czy chce stać się korektorem internetowym, dziennikarzem, tłumaczem, edytorem, a może odpowiada jej praca korektora klasycznych publikacji? Czy chciałaby pracować poprawiając teksty techniczne, a może beletrystykę? Czy woli tworzyć humorystyczne formy, poradniki, czy woli tworzyć codzienne newsy ze swojej branży? W zasadzie każde z nas umie pisać i czytać, ale często przejawia się, jak malutko ludzi jest w stanie pisać ładnie, z sensem albo treściwie. Druga strona medalu jest taka, że masa osób, które piszą poprawnie, kompletnie nie są w stanie sprzedać swoich umiejętności.

Plus z pewnością, jest taki, że praca związana z pisaniem artykułów nie ma granic. Pracę jako redaktor może wykonywać osoba z trudnościami fizycznymi, osoba w dowolnym wieku, z jakimkolwiek wykształceniem. Nie ważne jest to to gdzie do tej pory pracowałeś, ważne jest to czy dobrze piszesz. Pożądani są pracownicy, którzy piszą artykuły szybko, jak również tacy którzy piszą notatki, ale również autorzy powieści. Polski rynek potrzebuje twórców treści na serwisy, do periodyków, na agregaty, w w małych firmach, czy handlu. Wbrew występujących opinii, rynek pisania pozostaje międzynarodowy – zawsze można znaleźć dodatkowy przychód tworząc w innych językach. Dla licznych zleceniodawców zza granicy zatrudnienie Polaka jest nierzadko bardziej opłacalne również biorąc pod wzgląd nasz niezawodny charakter. Jeszcze lepiej zarobimy pisząć w obcym języku. Im język bardziej nietypowy, tym lepsze warunki. Chlebodawcy chcą osób tworzących w słowackim, włoskim, japońskim i fińskim.

Jednakże praca jako korektor wymaga zawsze tego samego – dobrej znajomości tematu, który opisujemy. Bardzo ważne jest także to, że bez względu na to czy piszemy, czy wprowadzamy korekty, to powinniśmy być biegli i szybcy.

Tagi: , , ,

Komentarze do wpisu