O tych metodach zleceń jest coraz głośniej

W kategorii: , dnia 10 marca 2017

Choć Outsourcing oraz offshoring mogą mieć miejsce w identycznym czasie, obydwa pojęcia wyróżniają się pod względem lokalizacji tudzież doboru pracowników.Gdy zachodzi offshoring, firma przesuwa wszystkie lub wybrane działania do innego państwa. Outsourcing jest wykorzystuje pracobiorców zewnętrznych firm dla standardowych, firmowych zadań – może to następować zarówno w kraju albo poza nim. Oba są zwykle stosowane, aby zaoszczędzić kapitał firmy.

Outsourcing jest ogólną metodą, którą firmy wykorzystują do ucinania wydatków, uzyskiwania dostępu do pracobiorców o specjalnych umiejętnościach i uzyskania różnych zysków. W kontraście do offshoringu, outsourcing nie ma potrzeby odbywać się w oddzielnym kraju. Przedsiębiorstwa, które zostają w swoich kraju pochodzenia mają okazję poszukiwać miejscowych pracobiorców pozostałych firm.

Offshoring jest od czasu do czasu określany jako część outsourcingu. Gdy wydatki przewodzenia przedsiębiorstwa są tańsze w innym kraju, firma może przetransferować swoją aktywność czy też biura zagranicę, w próbie zminimalizowania kosztów. Jeśli aktywność firmy nadal jest nadzorowana przez personel biurowy, podczas gdy następuje wyżej wymieniona sytuacja, outsourcing i offshoring nie zachodzą symultanicznie. Jeśli przedsiębiorstwo postanowi przenieść zobowiązania komuś z zewnątrz w celu dalszej redukcji kosztów, wtedy obie strategie są używane. Dużo sytuacji offshoringu włącza outsourcing.

Miejsce tych praktyk jest następną sprzecznością pomiędzy outsourcingiem i offshoringiem. Outsourcing nie wymaga, aby angażowana osoba lub firma była z innego państwa. Mnóstwo przypadków outsourcingu jest dokonywanych w państwie, w chwili gdy np. drukarnia wynajmuje do pracy firmę wysyłkową do przewozu swoich produktów.

Tagi: , ,

Komentarze do wpisu