Jak porządnie zdefiniować swoje doświadczenie i kompetencje?

W kategorii: , dnia 10 lutego 2017

W freelancingu jesteś kreatorem swojego życia. Nie tylko masz sposobność cieszyć się z pracy, którą uwielbiasz wykonywać, lecz także możesz pozwolić sobie na żywszy schemat dnia, uwzględniający wyjście do centrum, pójście na siłownię lub inne czynności, na które w codziennej pracy nie miałbyś czasu.

Freelancing pozwala również lepiej nadzorować własny dochód zamiast uznawać to, co boss zakłada jako trafne w zdefiniowaniu twoich trudów. Jako wolny strzelec, jesteś odpowiedzialny za odkrycie własnych nabywców oraz określenie, ile będziesz pobierać za swoje usługi. Proste strategie mogą dopomóc skonfigurować twoje stawki na spełnienie dochodowości jako wolny strzelec.

Rozpocznij od sprawdzenia witryn freelancerów, którzy oferują analogiczne usługi i odszukaj ich stawki. Spisując je, można określić statystyczną stawkę rynkową za twoje usługi. Następnie zweryfikuj własny pułap doświadczenia. Jeśli właśnie raczkujesz jako wolny strzelec, możesz nie być w stanie wołać wysokich kwot. I na odwrót, jeśli masz doświadczenie i duże portfolio, to powinieneś krzyczeć okazalsze stawki. Niezmiernie relewantna jest ewaluacja swoich comiesięcznych kosztów w celu wskazania, ile potrzebujesz uzyskać na swoich projektach. Zauważ, ile godzin comiesięcznie jesteś w stanie poświęcić na zlecenia i podziel zarobek przez liczbę godzin, jakie potrafisz spędzić na pracy. To da Ci zasadniczą stawkę godzinową, którą potrzebujesz, żeby wyjść dobrze finansowo.

Miej na uwadze, by wystrzegać się wystawiania nieznacznych stawek usiłując zdobyć więcej projektów. Małe stawki mogą być dobre dla wybranych klientów, lecz umieją również spowodować, że klienci użyją twoją obniżoną stawkę żądając od Ciebie realizacji pozostałych projektów za te same pieniądze. Mogą też zdradzić twoje stawki klientom referencyjnym, którzy będą pewnie wyczekiwać, abyś udzielił im to samo. Nie mówiąc o tym, iż małe stawki rujnują sektor pracy i osłabiają wartość usług.

Tagi: ,

Komentarze do wpisu