Praca zdalna dla grafika komputerowego

W kategorii: , , dnia 5 marca 2015

Praca zdalna jako grafik komputerowy nie wymaga umiejętności rysowaniaDobry grafik zawsze w cenie. Międzynarodowy rynek usług IT, edukacyjnych oraz graficznych w ostatnich latach zwiększa swoje zapotrzebowanie na grafików komputerowych. Pomimo pewnej stagnacji w segmentach związanych z kreacją artystyczną, to praca zdalna dla grafika komputerowego jest do dostania w większej ilości niż kiedykolwiek przedtem.

Potencjalne rynki pracy zdalnej dla grafika komputerowego:

1. Branża IT – graficy komputerowi potrzebni są w firmach zajmujących się internetem, projektowaniem interfejsów, oprogramowaniem, serwisami internetowymi i wieloma, wieloma innymi. Dobry grafik komputerowy albo współpracuje z projektantem UI, albo zarazem zajmuje jego funkcje. Praca zdalna dla grafika komputerowego jest łatwa do złapania przy start-upach, w małych oraz dużych firmach i często zlecana jest przez zachód na rynki takie jak Polska.

2. Branża reklamowa – graficy komputerowi jak zassze potrzebni są w branży reklamowej, zarówno w sferze internetowej jak i tradycyjnych mediów. Reklama internetowa rozwija się szczególnie dynamicznie – social media, banery, landing page, poradniki wspomagające generowanie leadów, infografiki, wymagają sprawnych, sensownie działających grafików. Dobry grafik nie zaszkodzi również blogowi firmowemu, ani tym bardziej brandowi.

3. Branża gier wideo – produkcja gier wideo rozwija się prężnie w Polsce, poszukując concept artistów, grafików, grafików interfejsu, specjalistów do tekstur, a nawet fotografów. Specjalizacji graficznych w obrębie gier wideo są dziesiątki, bardzo łatwo jest znaleźć taką pracę na portalach freelance. Najczęściej są to ograniczone czasowo kontrakty za naprawdę dobre pieniądze.

4. Montaż, montaż, montaż! – Filmy promocyjne, reklamowe oraz Youtube to również droga dla grafików. Dzisiaj nawet książki reklamuje się animacjami!

5. Komiks i rysowanie – niebezpieczna, ale możliwa ścieżka. Chociaż międzynarodowy rynek komiksowy jest dosyć mocno obłożony, to dzięki serwisom typu Patreon, komiksowi internetowemu oraz dotacjom można na tym nieźle zarobić.

Potencjalne możliwości dla grafików komputerowych:

1. Praca zdalna dla grafika komputerowego… za udział w zyskach – wiąże się to bezpośrednio z rynkiem gier wideo oraz rynkiem komiksu, o których pisałem wyżej. Coraz więcej zespołów szuka osób do współpracy nie oferując im pieniędzy, ale udział w zyskach. Ryzyko jest duże – trzeba po prostu znaleźć ludzi, którym możemy zaufać, których będziemy pewni, a najlepiej jest spisać wszystko na umowach. Zyski jednak są jak najbardziej możliwe.

2. Konta na serwisach dla freelancerów, własna galeria, czy własny sklepik to ważne źródła dochodów – dzięki wizytówce na portalach freelance oraz deviantartowi można naprawdę dobrze zarobić!

Praca zdalna jako grafik komputerowy to również stocki!

Fakty, o których trzeba pamiętać:

1. Choćbyś stał się świetnym, niesamowitym, dobrym grafikiem to jeżeli nie pokazujesz się, nikt cię nie zauważy. Portfolio, konferencje, spotkania, grupy facebookowe, wizytówki na portalach dla freelancerów, fora, własna strona internetowa, konkursy – im bardziej cię widać, tym większa szansa, że to ktoś zgłosi się do ciebie, a nie na odwrót.

Wydaje się to banałem, ale wielu grafików o tym nie pamięta.

2. Nie głupim pomysłem jest wąska specjalizacja. Grafik komputerowy to bardzo ogólna kategoria, która dotyczy „wszystkich i nikogo”. Dlatego lepiej wybrać jedną-dwie specjalizacje zamiast odrobinę potrafić wszystko.

3. Graficy mogą nie tylko pracować w branżach IT/reklamy, ale również pracować lub współpracować z drukarniami, wydawnictwami, organizacjami rządowymi oraz poza rządowymi. Gorące okresy to oczywiście okresy…wyborów.

Praca zdalna dla grafika komputerowego czeka!

Na Outwork posiadamy dużą bazę ogłoszeń dla grafików komputerowych. Zleceniodawcy szukają ludzi od rebrandingu i komiksów, poszukują specjalistów od rysowania, czy UX, wreszcie szukają grafików reklamowych i do gier wideo. Większość z nich oferuje pracę zdalną, zlecenia przez internet oraz dosyć atrakcyjne warunki finansowe. Praca zdalna dla grafika komputerowego to naprawdę dobry wybór dla ludzi pracujących z domu, lub na własnych warunkach – dlatego dbajcie o swoje portfolia!

Tagi: , , ,

Komentarze do wpisu