Praca zdalna: oferty niezależnie od Twej lokalizacji!

W kategorii: , dnia 20 stycznia 2014

To żadna nowość, że od kilku lat na polskim rynku pracy pojawiają się oferty pracy zdalnej. Każdy zainteresowany ma możliwość podjąć pracę bezpośrednio ze swojego miejsca zamieszkania, nie narażając się na dodatkowe koszty związane z  dojazdem do pracy czy koniecznością wynajęcia mieszkania (w przypadku pracy w dalszej odległości od miejsca zamieszkania).

Praca zdalna posiada wiele zalet również dla samych pracodawców. Jest to często wymarzona sytuacja dla rozwijających się firm, w których brakuje miejsca na tworzenie nowych stanowisk pracy.

Branża informatyczna zaczyna być więc uzależniona od pracowników wykonujących zlecenia w trybie pracy zdalnej. Ale czy tylko informatyka? Otóż nie, prace zdalne mogą być wykonywane między innymi przez copywriterów, SEO copywriterów, grafików komputerowych, fotografików czy też na przykład tłumaczy językowych lub pracowników call center. Praca zdalna staje się również coraz bardziej popularna w firmach zajmujących się windykacją należności. W ostatnim przypadku są to bardzo często pracownicy call center, którzy otrzymują numer telefonu. Bardzo często jest to telefon z numerem wykupionym w technologii VoIP czyli dla przykładu Skype, Happy Call itp.

Zalety można wymieniać w nieskończoność, w szczególności tam, gdzie można „ciąć” koszty.

Tagi: , ,

Komentarze do wpisu