Szukam copywriterów – w poszukiwaniu dobrej zawartości

W kategorii: , , , , dnia 17 grudnia 2014

Narzędzia copywritera.

Pisać każdy umie. Przynajmniej tak wygląda generalnie opinia o ludziach pracujących ze słowem. Pracodawcy chcą dobrych treści marketingowych, PRowych, działalności w social media, a zarazem często przerzucają to na innych pracowników. Efekty zazwyczaj są przeciętnie. Ponieważ potrzebujesz dobrego copywritera.

 

Szukam copywriterów bo “Zawartość to król”

 

Działania marketingowe, działania SEO oraz działania wizerunkowe to dzisiaj jeden wielki wór powiązanych ze sobą zależności. Zależności, w których nie można tworzyć już tylko treści PR, pisanych pod SEO, lub nastawiać się jedynie na dobrą zawartość. Reklamowanie swojego produktu wymaga odpowiedniego współgrania wszystkich czynników, szczególnie w przypadku marki świeżej, jeszcze nie odkrytej, walczącej o swoją pozycję na rynku.

 

Zasada naczyń połączonych funkcjonuje również w świecie biznesu i e-biznesu. Dlatego copywriter lub content creator stają się osobnymi stanowiskami od wszechstronnego marketingowca, lub specjalisty do spraw SEO. Nie oznacza to jednak, że copywriterzy są nam potrzebni tylko i wyłącznie do takich działań. Wręcz przeciwnie.

 

Szukam copywriterów

 

Dobrze piszące osoby potrzebne są do planowania, czy nawet prezentacji. Dobrze poprowadzona prezentacja wewnętrzna to fantastyczny zastrzyk wiedzy, dobrze poprowadzona prezentacja zewnętrzna to kolejny dobry sposób na budowanie marki. Tworzenie szkoleń, materiałów wewnętrznych, rozpisywanie naszych planów, czy śledzenie trendów powoduje, że copywriter staje się koniecznością dla coraz większej ilości firm. Szczególnie, że można narzucić mu dodatkowe obowiązki, takie jak kontakty lub obsługa klientów, tworząc bardzo uniwersalny etat.

 

Praca copywritera to praca potrzebna

 

10603687_995924357088053_5315526293365189840_n

Nie bez powodu wiele z zachodnich firm przerzuca do polski tworzenie swoich treści. Zlecają prowadzenie blogów, profili social media, pisanie artykułów, prezentacji oraz poradników. Jesteśmy solidni, mówimy w wielu językach, jesteśmy szybcy i pracowici. Jeżeli wpisujesz “szukam copywriterów”, to powinieneś go znaleźć w Polsce. Ponieważ potrafimy tworzyć sensowne treści za niewielkie pieniądze.

 

Zlecę pisanie bloga – tylko komu?

 

Blogi, zarówno oficjalne jak i zapleczowe, to doskonałe narzędzia do budowania narracji oraz wspomagania marketingu. Dobry blog jest wartością samą w sobie. Przekłada się także na konwersje, buduje ciepły, pożądany dzisiaj wizerunek firmy, lub wspomaga SEO.

 

Gdy pojawia się zapytanie – zlecę pisanie bloga, od razu pojawia się kontra w postaci  “komu?”. Kto powinien? Czy zlecić to marketingowcowi? A może specjaliście od front-endu? Przecież każdy potrafi pisać, prawda?

mac-459196_1280

Niestety nie każdy.

 

Czy nie warto postawić na pracownika, który będzie obsługiwał nasze kanały social media, tworzyć dobre treści, pisał bloga? Czy nie warto zapewnić wysokiej jakości wytwarzanych przez nas treści? Czy wreszcie nie warto postawić na wygodne, dobrze poprowadzone prezentacje oraz szkolenia? Warto więc przestawić się z „szukam copywriterów wśród swoich pracowników” na „potrzebuję dobrych copywriterów”.

 

Dobry bloger to nie tylko bloger pracujący tylko dla siebie. To bloger pracujący na rzecz całej firmy, a w przyszłości być może lider opinii. Dobry copywriter nie przyniesie nam wstydu na forach, wykona za nas dużo zajmujących czasowo zadań, nie wywoła niepotrzebnego kryzysu w social mediach. Dobry copywriter wspomoże reklamę oraz przepływ informacji w firmie. Wykona opisy produktów, teksty na stronę internetową, poprowadzi komunikację, pomoże w dokumentacji, napisze instrukcje, wspomoże produkcje.

 

Człowiek słowa to człowiek czynu.

 

Gdzie zatem znaleźć dobrego tekściarza?

 

Oczywiście we Wszechświecie Wiedzy Wszelakiej. Na portalach internetowych, które zrzeszają freelancerów. W social mediach. Na ich stronach internetowych.

 

U nas.

 

Bazę copywriterów znajdziesz u nas na Outwork. Bazę zleceń dla copywriterów znajdziesz na naszej platformie. Owocnych łowów!

Tagi: , , ,

Komentarze do wpisu