Gdzie znaleźć pracę jako korektor

W kategorii: , , dnia 10 czerwca 2016

Profesja twórcy artykułów jest z pewnością wyzwaniem. Wynika to z faktu, że praca jako korektor wręcz żąda odpowiedniego poziomu rzemiosła, cierpliwości oraz znajomości rynku.

Persona, która chce redagować za pieniądze, zarabiając godnie musi w odpowiednim czasie odnaleźć osobistą specjalność. Czy woli być korektorem internetowym, pismakiem, tłumaczem, redaktorem, a może pasuje jej praca korektora klasycznych publikacji? Czy chciałaby pracować poprawiając teksty techniczne, a może literaturę? Preferuje pisać długie wpisy, opisy, a może codzienne informacje ze świata? W zasadzie większość z nas wie jak pisać i czytać, ale nierzadko objawia się, jak mało ludzi potrafi pisać ładnie, sensownie bądź konkretnie. Z innego punktu widzenia, wygląda to tak, że sporo osób, które piszą odpowiednio, kompletnie nie są w stanie zmonetyzować swoich biegłości.

Zaleta jest taka że praca powiązana z tworzeniem treści nie zna przeszkód w postaci czasu i miejsca. Pracę jako korektor może praktykować jednostka z trudnościami fizycznymi, niepełnoletnia, z jakimkolwiek wykształceniem. Nie ważne jest to to gdzie do tej pory pracowałeś, liczy się to co tworzysz. Pożądani są pracobiorcy, którzy redagują teksty szybko, tacy którzy przygotowują raporty, ale również autorzy powieści. Polski rynek pracy potrzebuje redaktorów na serwisy, do gazet, na agregaty, w w małych firmach, czy handlu. Mimo występujących pogłosek, rynek pisania pozostaje międzynarodowy – zawsze da się znaleźć niezły przychód pisząc w innych językach. Dla licznych zleceniodawców z innych krajów wynajęcie Polaka jest zazwyczaj tańsze także biorąc pod wzgląd nasz niezawodny charakter. Jeszcze lepiej zarobimy znając język obcy. Ważna jest też egzotyka języka. Pracodawcy potrzebują osób tworzących w czeskim, włoskim, japońskim i w bardziej nietypowych językach.

Jednakże praca jako korektor wymaga zawsze tego samego – adekwatnej znajomości tematu, który tworzymy. Niezwykle istotne jest także to, że bez względu na to czy redagujemy, czy poprawiamy, to powinniśmy być dobrzy i szybcy.


Komentarze do wpisu