Dla freelancerów

Szukasz pracy zdalnej? Jesteś freelancerem? A może masz umiejętności, które chciałbyś zamienić w dochodowy biznes, lecz nie masz pojęcia jak się za to zabrać? Jeśli odpowiedź na któreś z powyższych pytań jest twierdząca to trafiłeś w dobre ręce. Zanim jednak omówimy jakie korzyści przyniesie Ci rejestracja w naszym serwisie, chcielibyśmy przybliżyć kilka pojęć, które powinieneś poznać zanim zaczniesz się zastanawiać czy warto się u nas zarejestrować.

Kim jest freelancer? - freelancer to po polsku wolny strzelec. Trzeba więc zadać też pytanie, kim jest wolny strzelec? Śpiesząc z wyjaśnieniem, freelancer (wolny strzelec) jest osobą, która zarabia na swoje utrzymanie pracując na własną rękę, z założenia freelancer nie pracuje więc na etacie. Bardzo często freelancer jest specjalistą w swojej branży / dziedzinie i poświęca się niej do tego stopnia by móc profesjonalnie oferować swoje usługi innym podmiotom (bardzo często są to zlecenia różnych firm).

Jak najczęściej rozliczają się freelancerzy? - forma prawna umowy zawartej na poczet pracy, która ma być wykonana przez freelancera to bardzo często umowa o dzieło lub tez umowa zlecenie. Obie formy "zatrudnienia" pasują założeniu, że freelancer to osoba, która nie jest zatrudniona na etacie tylko pracuje na własną rękę. Chcę zostać freelancerem, ale co z moją emeryturą? - na długą metę dobrze jest się zastanowić nad założeniem jednoosobowej działalności gospodarczej. Można jednak połączyć "przyjemne z pożytecznym" czyli być na etacie a pracę "wolnego strzelca" traktować jako dodatkowe źródło dochodu. Jeśli w całości chcemy poświęcić się zarabianiu pieniędzy bez posiadania etatu lub też bez własnej firmy to musimy się liczyć z tym, że nasza praca nie składa się na miesiące i lata składkowe. Co to oznacza? Nie otrzymamy za ten czas żadnej emerytury i nie posiadamy ubezpieczenia zdrowotnego.

Dla kogo jest OutWork? - serwis powstał z myślą o pracy zdalnej dla specjalistów z branż:

Teraz, kiedy wiemy już kim jest freelancer, jakie formy rozliczenia ze zleceniodawcą można przyjąć czas na omówienie korzyści które otrzymasz, rejestrując się w OutWork jako freelancer.

Korzyści dla freelancerów w serwisie OutWork:

Wymieniliśmy 18 korzyści, jakie otrzymasz po zarejestrowaniu się w OutWork. Jest ich znacznie więcej lecz szereg z nich jest związanych ściśle z pracą, którą chcesz wykonać. 18 uniwersalnych korzyści i nieskończona liczba możliwości rozwoju własnej kariery. Zarejestruj się już dziś i buduj swoją karierę zawodową z OutWork.