Dla zleceniodawców

Jeśli działasz w e-biznesie i szukasz pracownika, któremu chciałbyś zlecić jednorazowe lub cykliczne zlecenia i nie masz lub nie chcesz tworzyć nowego stanowiska pracy w swojej firmie to OutWork jest serwisem, który sprosta Twoim oczekiwaniom. Pracodawco, praca zdalna pomaga bardzo często w dużo tańszej realizacji Twoich projektów. Należy o tym pamiętać, gdyż w dzisiejszych czasach, gdzie każde przedsiębiorstwo (czy to firmy jednoosobowe czy też mikro bądź makro przedsiębiorstwa) szuka możliwości realizacji swoich zadań jak najtańszym kosztem, zlecenia zdalne mają coraz większą rację bytu.

Jakie korzyści otrzymasz ze zdalnego pracownika - freelancera?

 1. redukcja kosztów związanych z utrzymaniem etatu
 2. brak składek ZUS
 3. brak składek na ubezpieczenie zdrowotne
 4. brak konieczności stworzenia miejsca pracy i wyposażenia go w niezbędne narzędzia i oprogramowanie
 5. możliwość zlecania poszczególnych projektów różnym freelancerom

Szczególnie ważna jest korzyść opisana w punkcie 5. Wyobraźmy sobie sytuację, w której szukamy copywritera do pisania postów na naszym nowym forum internetowym. Powszechnie wiadomo, że stworzenie forum nie jest niczym szczególnym, problem pojawia się wówczas, gdy musimy zapełnić je treścią. Różnorodność, o której tutaj mowa, pozwala zatrudnić kilku - kilkunastu freelancerów by ci dyskutowali między sobą na zadane przez nas tematy. Co to daje? Przede wszystkim różnorodność wynikająca ze stylu pisania, różne loginy na forum, różne adresy IP, jednym słowem jak największa dywersyfikacja. To był przykład związany z branżą copywriterów. Ale to nie wszystko! Dzięki naszej platformie, masz możliwość zlecenia różnych zadań związanych z copywritingiem, pozycjonowaniem stron internetowych, programowaniem, grafiką komputerową i szeregiem innych dziedzin, które możesz zlecić zdalnie (outsourcing i outworking).

Ogólne korzyści dla firm:

 1. zlecanie pracy zdalnie
 2. redukcja kosztów związanych ze stworzeniem stanowiska pracy
 3. dywersyfikacja w różnego typu zadaniach
 4. szybka reakcja i gotowość freelancerów do wykonania Twojego zlecenia
 5. freelancerzy otrzymają Twoją ofertę na skrzynkę mailową
 6. przejrzysta wycena i możliwość wybrania odpowiedniej oferty
 7. wgląd do bazy freelancerów, możliwość podglądu, analizy i oceny wybranych osób
 8. możliwość nawiązania kontaktów biznesowych z potencjalnymi wykonawcami

Rodzaje zleceń, czyli jak się to odbywa? Pracę, która ma zostać wykonana można zlecić na dwa sposoby. Pierwszym z nich są zlecenia otwarte, w których zleceniodawca opisuje swoje zadanie i umieszcza je w serwisie OutWork. W zleceniach otwartych każdy może zgłosić swoją kandydaturę, przedstawić swoją cenę a my mamy możliwość wybrania interesującej nas oferty. Kolejnym rodzajem ofert są zlecenia zamknięte. Cechują się przede wszystkim ty, że to my jako zlecający wybieramy sami freelancerów, którzy mają wziąć udział w wykonaniu naszego zadania. W jakim celu została stworzona taka opcja? Przede wszystkim oszczędność czasu. Jeśli mamy już kilku ulubionych freelancerów, z których usług jesteśmy zadowoleni, z ich terminowości, cenników i rzetelności to są sytuacje, gdzie nie mamy czasu na to aby szukać i testować nowych potencjalnych wykonawców. Wybieramy ich po prostu z listy ogólnej lub listy naszych "ulubieńców". Mamy nadzieję, że korzyści, jakie otrzyma zleceniodawca po rejestracji w naszym serwisie są jasne. OutWork w bardzo prosty sposób pomoże Ci zarządzać mikro zadaniami, do których wykorzystasz pracowników, którzy tylko czekają na Twoje zlecenie. Na sam koniec chcielibyśmy odpowiedzieć na jeszcze jedno bardzo ważne pytanie - a co z nowymi freelancerami, jak ich weryfikować? Nie ma czym się przejmować, OutWork weryfikuje każdego nowego wolnego strzelca, któremu udostępniony został test kompetencji zawodowych, ściśle związany z branżą, którą wybrał. Nie czekaj, zarejestruj się już dziś i dołącz do ogromnej bazy pracodawców i freelancerów w serwisie OutWork.